SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

W STRAWCZYNIE

ul. Żeromskiego 9

26-067 Strawczyn, tel. 512147430

e - mail: schronisko.strawczyn@onet.pl

CENNIK GALERIA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

TRASY WYCIECZKOWE

 

Schronisko zlokalizowane jest w otulinie Suchedniowsko - Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, będącego jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów woj. świętokrzyskiego. Dogodna lokalizacja, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie, przy trasie Kielce - Częstochowa oraz niewielka odległość od stolicy województwa, stwarzają możliwość dogodnego dotarcia do najciekawszych miejsc gminy. A są nimi:
· Kamień upamiętniający miejsce narodzin największego piewcy piękna Ziemi Świętokrzyskiej - Stefana Żeromskiego,
· Muzeum Henryka Sienkiewicza z zespołem parkowym w Oblęgorku,
· Muzeum Kowalstwa Artystycznego w Oblęgorku (A. i S. Moćków),
· Zabytkowe Kościoły w Chełmcach i Strawczynie,
· Zbór Ariański w Chełmcach,
· Piec Hutniczy w Kuźniakach będący śladem Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego,
· Młyn wodny w Bugaju,
· Rezerwat „Perzowa Góra” z Kapliczką Św. Rozalii,
· Rezerwat Przyrody „Barania Góra” z okazałymi dębami i bukami oraz malowniczymi wąwozami.

 

 

W pobliżu znajduje się Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC w Strawczynku. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w województwie świętokrzyskim. W jego skład wchodzi basen kryty, stadion lekkoatletyczny, boiska wielofunkcyjne oraz tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Sercem Centrum jest pływalnia:

- basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m (z sześcioma torami do pływania),

- basen rekreacyjny z gejzerami, biczami wodnymi, rurą do zjeżdżania i „dziką rzeką”,

- brodzik dla najmłodszych, sauna,

- łaźnia parowa i jakuzzi.

Na terenie obiektu znajdują się również profesjonalnie wyposażone sale do zajęć fitness.

Obok pływalni skorzystać można ze stadionu lekkoatletycznego z 6-torową bieżnią oraz rowem z wodą (do biegu z przeszkodami), skoczniami do: skoku o tyczce, skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz rzutniami do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem i młotem. Bieżnia okala pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną. Obok znajdują się kryte trybuny na blisko 1000 kibiców – z szatniami, siłownią oraz pełnym zapleczem sanitarnym. Wchodzące w skład kompleksu boiska wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej pozwalają na uprawianie takich dyscyplin sportowych jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, czy tenis ziemny.

Centrum to także atrakcje rekreacyjne: plac zabaw, skatepark, ścianka do wspinaczki, siłownia zewnętrzna oraz 18-dołkowe pole do minigolfa. W pobliżu znajduje się również zbiornik wodny o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz liczne tereny leśne ze ścieżkami spacerowymi oraz szlakami pieszymi i rowerowymi.