UWAGA!

Zmieniamy stronę www szkoły.

Nowa strona dostępna pod adresem: zpostrawczyn.szkolna.net

Jesteśmy w trakcie uzupełniania wiadomości. 

 

"Z TIKiem Na TY"

„Lekcja: Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych
i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023. Prowadzony jest przez Fundację Orange w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutem Spraw Publicznych to element całościowej strategii działań prowadzonej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, mającej na celu umożliwienie i ułatwienie nauczycielom wprowadzenia narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania na lekcji.


Światowy Dzień AIDS
w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie.

Od wielu lat 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca za zadanie zwrócenie oczu całego świata na problem HIV/AIDS. Kampania odbywa się zawsze pod hasłem „Zatrzymać AIDS. Dotrzymać obietnicy”. Każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień AIDS ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku. Dzień ma przypominać ludziom o wciąż nie zwalczonej epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat. Uczniowie klasy 8b postanowili z tej okazji przygotować apel, w czasie którego przybliżyli najważniejsze informacje dotyczące wirusa HIV oraz choroby jaką wywołuje – AIDS. Odbyła się również krótka prezentacja filmu edukacyjnego poruszającego tą tematykę.

 

NASZE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI!
 

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

wykaz


Święto Patrona naszej Szkoły
 -"Nie zapominajcie o Żeromskim, to wielki człowiek ..."

18 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego
 w Strawczynie obchodziliśmy „Dzień Patrona”. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 4a, wspierani przez uczniów klasy 3 i 8. Cała uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie, nasi młodsi koledzy przedstawili życiorys tego wielkiego pisarza, od jego narodzin w Strawczynie - 24 października 1864 roku, poprzez jego naukę w gimnazjum kieleckim, po dokonania literackie, aż do śmierci 20 listopada 1925 roku w Warszawie.
Na koniec tej podniosłej uroczystości wręczono nagrody i drobne upominki dla naszych sportowców oraz zwycięzców konkursów na kartkę urodzinową dla naszego patrona, a także znajomości powieści „Syzyfowe prace”.

 


Przedstawienie „Grzyby”

15 listopada 2022r. uczniowie klasy IIIA Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie, pod opieką swojej wychowawczyni Pani Iwony Met przygotowali przedstawienie „Grzyby”. Była to świetna okazja zademonstrowania przez dzieci swoich talentów aktorskich oraz praktyczna lekcja wzbogacająca wiedzę na temat bogactwa naszych lasów przez poznanie m.in. różnych rodzajów grzybów.

 


 

Podziękowania od Ministra Edukacji i Nauki za włączenie się Uczniów i Nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie
 do akcji "Szkoła pamięta" i
"Szkoła do hymnu"


#Przerwanaczytanie w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w  Strawczynie
 - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

 Już po raz trzeci w naszej szkole biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Na dwóch długich przerwach międzylekcyjnych młodszym dzieciom czytali ich starsi koledzy. Akcja realizowana była  w październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Czekamy na następny rok by znów bić rekord!

 


Nasi uczniowie w XII Biegu Niepodległości

8 listopada 2022r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie wzięli udział w XII Biegu Niepodległości organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie. W taki to sposób, nasi uczniowie rozpoczęli obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udziału w tym ważnym wydarzeniu. Była to świetna okazja pokazania naszego patriotyzmu i uczczenia tej pięknej rocznicy.

więcej na : https://www.facebook.com/profile.php?id=100055434683906


Narodowe Święto Niepodległości oraz akcja #SzkołaDoHymnu
w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie

W dniu 10 listopada 2022r., w związku ze 104 rocznicą odzyskania niepodległości, w naszej szkole od samego rana panowała podniosła, odświętna atmosfera, do której przyczynił się galowy strój uczniów oraz przypięte do piersi biało-czerwone kotyliony. Najważniejszym punktem obchodów tego wielkiego patriotycznego święta okazała się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Po oficjalnym wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn państwowy: „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Następnie Pani Dyrektor przypomniała w krótkim przemówieniu, jak wiele trudu musieli włożyć Polacy oraz ile przelać krwi, aby po 123 latach niewoli odzyskać wolność. Podkreśliła również rolę, jaką odegrał marszałek Józef Piłsudski i zaznaczyła, że ta wywalczona wolność nie jest nam dana na zawsze, czego dowodzić może obecna trudna sytuacja na Ukrainie. Następnie wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy poległych w walce o niepodległość naszej ojczyzny. Po części oficjalnej uczniowie klasy IIa i IIb, wspierani przez starszych kolegów i wychowawców, przedstawili przepiękny, poruszający program artystyczny upamiętniający niełatwą i długotrwałą drogę Polaków do niepodległości. Drugoklasiści stanęli na wysokości zadania, wspaniale prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne, a nawet teatralne.
Ich występ był barwną oraz bardzo wzruszającą lekcją historii naszego kraju i narodu, a także dowodem patriotyzmu młodego pokolenia.


 

więcej na:  https://tiny.pl/wcgll

 


Zapytanie ofertowe
dotyczy

dostaw sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania
 szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych "Aktywna tablica"

dla Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie
pobierz

Informacja z otwarcia oferty

pobierz


 

Modyfikacja treści zapytania ofertowego

dostaw sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych "Aktywna tablica"

dla Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie

załącznik nr 1
 

załącznik nr 2


 Wykaz terminu godziny dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców
pobierz

 


 

ZAPYTANIE OFERTOWE O CENĘ

na dostawę produktów żywnościowych do stołówki szkolnej

informacja z otwarcia ofert

unieważnienie

 


ZAPYTANIE OFERTOWE

na dostawę produktów żywnościowych do stołówki szkolnej

               na rok szkolny 2022/2023  w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie,                    
ul. Żeromskiego 9,  26-067 Strawczyn

pobierz zapytanie ofertowe 1
pobierz zapytanie ofertowe 2

 


 

Karta zgłoszenia do świetlicy

pobierz

 


 

Unieważnienie oferty cenowej na dostawę produktów żywnościowych
do stołówki szkolnej na rok szkolny 2022/2023

czytaj


OGŁOSZENIE

Zespół Placówek Oświatowych w Strawczynie zaprasza do złożenia oferty cenowej na dostawę produktów żywnościowych
do stołówki szkolnej na rok szkolny 2022/2023.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją (w załączeniu) oraz złożenie oferty.

pobierz - zapytanie ofertowe 1
pobierz - zapytanie ofertowe 2


OGŁOSZENIE O PRACĘ

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie ogłasza nabór na stanowisko: „SPRZĄTACZKA”.
czytaj

 


Drodzy Uczniowie i Rodzice!

                Nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc Ukrainie” (zainicjowanej przez Polską Akcję Humanitarną), w związku z czym mamy dla Was propozycję, a zarazem gorącą prośbę, abyście – bardzo dla nas miłe - „dowody końcoworocznej wdzięczności” w tradycyjnej formie kwiatów, słodkości itp. zastąpili tym razem słowem: „dziękuję” i serdecznym uśmiechem, Pieniądze przeznaczcie natomiast na ten szczytny cel, wspierając ludzi, którzy ich najbardziej potrzebują, wpłacając je na konto PAH: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772, i wpisując w tytule przelewu: „Zamiast Kwiatka Ukraina” oraz nazwę szkoły: Szkoła Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie. (Jeżeli wykonanie takiego przelewu byłoby dla kogoś problemem, a czuje potrzebę okazania wdzięczności, może przynieść do szkoły artykuły, które zostaną przekazane na Ukrainę). Pozytywnie odnosząc się do naszej prośby, sprawicie nam ogromną przyjemność, za co z góry dziękujemy.

                                                                                                                                                            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

                                                                                                                                                        Szkoły Podstawowej  im. S. Żeromskiego

                                                                                                                                                        w Strawczynie

 Komunikat dla rodziców uczniów
Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie

Informuję o zmianie sposobu komunikowania się Państwa z nauczycielami.

Od 21.03.2022 roku proszę, aby wszelkie kontakty, usprawiedliwienia nieobecności, pytania, informacje o postępach ucznia itp. odbywały się tylko za pomocą dziennika elektronicznego lub osobiście w szkole.
 

Dyrektor ZPO w Strawczynie

Jadwiga Elżbieta Błaszczyk


 Ogłoszenie!

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie
ogłasza terminy rekrutacji do:

klasy 1- czytaj
 

klasy 0 i przedszkola - czytaj

 

Wszystkie druki dokumentów znajdują się w zakładce DLA RODZICÓW.


 

Zawiadomienie o wyborze oferty w ramach Programu Rządowego
 "Laboratoria Przyszłości"

informacje na stronie:
 

https://zpostrawczyn.bip.gov.pl/przetargi/zawiadomienie-o-wyborze-oferty-4.html


 

30.12.2021 r. - Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z warunkami zapytania ofertowego

w ramach Programu Rządowego "Laboratoria Przyszłości"

informacje na stronie:

https://zpostrawczyn.bip.gov.pl/przetargi/zaproszenie-do-zlozenia-oferty-cenowej.html


30.12.2021 r. - ODWOŁANIE zapytania ofertowego


22.12.2021 r. - Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z warunkami zapytania ofertowego

w ramach Programu Rządowego "Laboratoria Przyszłości"

informacje na stronie:

 

https://zpostrawczyn.bip.gov.pl/przetargi/dostawa-wyposazenia-w-ramach-programu-rzadowego-laboratoria-przyszlosci.html

 


ODWOŁANIE zapytania ofertowego


INFORMACJA

Dotycząca dostawy wyposażenia w ramach programu rządowego

 „Laboratoria przyszłości”

czytaj

 


Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z warunkami zapytania ofertowego

w ramach Programu Rządowego "Laboratoria Przyszłości"

informacje na stronie:

https://zpostrawczyn.bip.gov.pl/przetargi/zapytanie-ofertowe-do-projektu-laboratoria-przyszlosci-2.html

 


Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego

w Strawczynie.

20 listopada 1925r. umiera w Warszawie wielki pisarz a jednocześnie patron naszej szkoły Stefan Żeromski. Urodził się w Strawczynie 14 października 1864r. a jego dzieciństwo ściśle wiąże się z Górami Świętokrzyskimi. Był wybitnym pisarzem i autorem takich dzieł jak: „Przedwiośnie”, „Popioły”, „Ludzie bezdomni”, czy „Syzyfowe prace”. Właśnie dziś, w naszej szkole obchodziliśmy święto naszego patrona. Już od samego rana uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przepytywali na przerwach swoich kolegów ze znajomości życia i twórczości Stefana Żeromskiego, wręczając za poprawne odpowiedzi słodkie niespodzianki. Powstały też plakaty mówiące o najważniejszych chwilach tego wielkiego pisarza, które SU umieścił na holu pierwszego piętra. Punktem kulminacyjnym, był uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 7a i 5a. Wszystko zaczęło się hymnem szkoły, a następnie występami uczniów, które przybliżały postać Stefana Żeromskiego oraz fragmenty jego największych utworów.

 


 

Światowy Dzień Ubogich - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego

w Strawczynie w akcji na rzecz bezdomnych.

14 listopada będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich, dlatego Samorząd Szkolny, Szkolne Koło „Caritas”, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Świetlica Szkolna przyłączyły się do akcji na rzecz bezdomnych „Upominek pachnący dobrem” koordynowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Nasi uczniowie wspomagani przez rodziców, wychowawców i nauczycieli przez 2 tygodnie zbierali przybory toaletowe (mydełka, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki oraz pianki do golenia, małe ręczniki, dezodoranty i antyperspiranty) dla ludzi bezdomnych. 5 listopada wszystkie zebrane przybory zostały zawiezione przez opiekuna SU i Panią M. Ciszek do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu mieszczącego się na ulicy Małej w Kielcach, gdzie zostaną przekazane osobom bezdomnym.

 


Akcja „Przynieś Misia”

w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie

 

W listopadzie z inicjatywy wychowawcy oraz uczniów klasy 4a, a także przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu, Świetlicy Szkolnej i Koła Caritas zbieraliśmy w naszej szkole pluszowe maskotki oraz zabawki dla dzieci z Centrum Onkologii w Kielcach. Koordynatorem tych działań była jędrzejowska Fundacja Miśka Zdziśka „Promyk Nadziei”. Cała akcja zakończyła się 25 listopada 2021r., gdy obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Wszystkie misie i inne maskotki oraz zabawki zostały dostarczone do Fundacji Miśka Zdziśka, a następnie przekazane małym pacjentom Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Właśnie w taki sposób chcieliśmy ubarwić szarą codzienność małych pacjentów chorujących na nowotwory. Dzięki tej inicjatywie mogliśmy się podzielić promykiem szczęścia i uśmiechu z dzieciakami, które walczą z ciężką chorobą. Nasze pluszaki choć na chwilę pozwoliły zapomnieć im o trudnych dniach, tygodniach, czy miesiącach walki z nowotworem.


 KARTA ZGŁOSZENIOWA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

NA ROK SZKOLNY 2021/2022 pobierz


Szanowni Państwo!


Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach,

w załączeniu przesyła infografiki przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, dotyczące:

- miejsc w których spotkamy kleszcze,
-
 ochrony przed kleszczami,
- sposobów na usunięcie,
- miejsc żerowań kleszczy na ciele czytaj


Dobroczynność i ekologia w klasie VII B

 

   Uczniowie klasy VII B naszej szkoły oraz ich rodzice z entuzjazmem włączyli się w akcje charytatywne organizowane przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Pierwsza z nich – „Rozpal nadzieję na nowe życie” - polegała na zbiórce starych świec na rzecz Przytuliska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie. Tam siostry  albertynki wraz mieszkankami ośrodka dają nowe życie tym świecom, przetapiając je i wykonując małe arcydzieła, które później służą jako cegiełki wsparcia.

Kolejnym przedsięwzięciem, w które bardzo chętnie zaangażowali się nasi uczniowie, była akcja „Eko-posłanie”. Tym razem zbierano używaną pościel dla hospicjum w Miechowie.  Pozyskane materiały zostaną przeznaczone na wykonanie podkładów do łóżek pacjentów hospicyjnych.

   Obie akcje dobroczynne  miały także na celu popularyzację recyklingu i postaw ekologicznych. Młodzież za włączenie się w działalność wolontariatu otrzymała pamiątkowe dyplomy.

   Czasem  tak niewiele trzeba, by pomóc potrzebującym…. Z całego serca dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za aktywne włączenie się w te dobroczynne akcje.

 

  

 


POWRÓT DO SZKOŁY!

Obejrzyj

 

Drodzy Rodzice Drodzy Uczniowie

przeczytajcie

przeczytajcie


Maj jest miesiącem szczególnym w historii naszego Państwa.

W Polsce obchodzone jest Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.


Dzień Ziemi 2021


Nabór do publicznych szkół ponadpodstawowych  

dostępnych w systemie elektronicznego naboru na rok szkolny 2021/2022

pobierz

 


 

Pho3nix ACTIVE SCHOOL NA NAJAKTYWNIEJSZĄ SZKOŁĘ W POLSCE!

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Sportu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej rywalizacji na największą liczbę kroków. W konkursie z dużym zaangażowaniem uczestniczyło 112 uczniów, kilkoro nauczycieli i rodziców. Zawody cieszyły się powszechnym zainteresowaniem. Przez cały tydzień od 6 do 14 kwietnia 2021r aktywnych uczniów można było spotkać na ulicach Strawczyna, w lesie i nad zalewem, a więc najważniejszy cel został osiągnięty! Rywalizacja korespondencyjna między szkołami w całej Polsce była niezwykle zacięta do ostatniej godziny, a nasi uczniowie spisali się świetnie i wśród ponad 800 startujących szkół zajęli wysokie 10 miejsce! Aplikacja Pho3nix Kids zanotowała w sumie u naszych zawodników 9397362 kroki. Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się na liście szkół do których powędrują nagrody w postaci opasek sportowych (dla 30 najaktywniejszych zawodników). Jednocześnie wyłoniliśmy trzy najaktywniejsze klasy w szkole: I miejsce zajęła klasa 7a - 1742677kroków, II miejsce klasa 4a - 1509024 kroki i III miejsce klasa 8a- 1386205 kroków.

 Jesteśmy dumni z naszych uczniów!

Nauczyciele w-f


Sukces naszej uczennicy 

Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W tym roku wspaniałym wynikiem na szczeblu wojewódzkim może pochwalić się

Aleksandra Jarząbek z klasy VIII a. 

 Ola, na etapie szkolnym, wzięła udział w konkursach z pięciu przedmiotów, aż z dwóch dotarła do ostatniego etapu,

 brawurowo przechodząc przez szczebel rejonowy. Dwukrotnie zmierzyła się z bardzo trudnymi, wymagającymi wszechstronnej wiedzy,

 ale też logicznego myślenia i szybkiego działania testami i za każdym razem znalazła się w pięćdziesiątce najlepszych uczniów w województwie. 

 Uzyskała tytuł finalisty II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii oraz IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


Szkolny Konkurs Ortograficzny 

 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego16 marca 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VIII. 

     W tym roku, ze względu na pandemię, przeprowadzono konkurs online, na platformie Quizizz. Celem konkursu była dbałość o piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do podniesienia poziomu własnej wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji. 

    Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie, który notabene nie był łatwy, ponieważ sprawdzał znajomość zasad pisowni w praktyce. 

 Z przyjemnością informujemy, że zwyciężczyniami Szkolnego Konkursu Ortograficznego online zostały: 

 

 Nikola Płaczek kl. VII "a", Malwina Malicka kl. VIII "a", Adrianna Kowalik kl. VII "a" i Maja Bugajska kl. V   

 

Gratulujemy dziewczętom i zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił za rok.

Bardzo dobry wynik Mai Bugajskiej pokazuje, że młodsi uczniowie również mają szansę w starciu ze starszymi kolegami i koleżankami. 

 


 

Wyniki konkursu "Sławne Kobiety"

czytaj


Zobacz obraz źródłowy

„Działajmy razem!” - pod takim hasłem świętowany jest po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu.


 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie ogłasza terminy rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

do przedszkola, oddziału przedszkolnego (kl. 0) oraz klasy I w Szkole Podstawowej w Strawczynie

czytaj więcej

Dokumenty do pobrania w zakładce DLA RODZICÓW


Startujemy ze sportowym wsparciem WOŚP!

Link do rejestracji to www.pho3nix-kids.com

10 treningów każdego ucznia to 10 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

Każdy film to 10 punktów, które Fundacja Pho3nix zamienia na 1 zł i przekazuje je na konto WOŚP.

 Łącznie można zdobyć 100 punktów. Wesprzyj Orkiestrę swoimi ćwiczeniami! Akcja z WOŚP rusza już 29 stycznia!

Wtedy też pojawią się specjalne filmy w ramach Akcji.


Dołącz sie do Akcji. ćwicz i pomaga
j!

 

Materiały DLA RODZICÓW

 


Września: To już 28 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapoznaj  się z harmonogramem wydarzeń w naszym mieście | Września Nasze Miasto

Wspieraj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

https://www.wosp.org.pl/

 


 

Procedura bezpieczeństwa w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego,

związanego ze stanem epidemicznym w kraju w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie obowiązująca od dnia 1 września 2020r.

czytaj


 Wyniki konkursu "Czym jest dla mnie tolerancja?"


Akcja ” Góra Grosza „ | Szkoła Podstawowa nr 3

Akcja GÓRA GROSZA TRWA!

Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca wszystkich uczniów

do wzięcia udziału w akcji, która trwa do 31 maja 2021 roku.

Rekomendacje dla Góry Grosza w przypadku zdalnej nauki

 


OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna będzie czynna codziennie w godzinach od 800 do 1200.
Uczniowie wraz z rodzicami mogą korzystać z jej zbiorów
przy
zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja, dystans).

Opiekun biblioteki


Dyrektor zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie informuje, że:

Nauczanie zdalne w klasach I - VIII zostaje przedłużone od 29.11.2020r. do 22.12.2020 r.
 

Przerwa świąteczna od 23.12.2020r. do 03.01.2021r.
Ferie zimowe  od 04.01.2021r. do 17.01.2021r.

                      


Kształcenie na odległość w edukacji  wczesnoszkolnej - poradnik dla nauczycieli i rodziców

pobierz


Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII
do udziału w projekcie edukacyjnym
"Wokół Stefana Żeromskiego"
regulamin projektu


Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca
 do
włączenia się w akcję  „Ratujemy zwierzaki” – wspomagając drobnymi wpłatami Fundację dla bezdomnych zwierząt Felineus
 na stronie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/


OGŁOSZENIE
Obchody Dnia Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego  

W związku z obchodami Święta Patrona Szkoły w dniach 9-20  listopada 2020 r.
zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach: czytaj więcej

 


Adres do logowania się do dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminastrawczyn

Jak zalogować się do e - dziennika - instrukcja dla uczniów i rodziców


Ogłoszenie

Informuję, że 11,12,13 listopada 2020 r. są dniami wolnymi
 od zajęć dydaktycznych
                                                                          
                                                                        Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
                                                                          w Strawczynie


Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie w akcji #Szkoła Pamięta.

     Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Strawczynie włączyła się w akcję organizowaną przez MEN „Szkoła Pamięta”. Wpisuje się ona również  w realizowany przez naszą szkołę projekt Erasmus+ Mult'culture-Promote Education for Cultural Heritage oraz w  pracę naszego Szkolnego Samorządu.Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie i wydarzenia z historii llokalnej naszego regionu, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej ojczyzny oraz pielęgnowania wiek wielowiekowej tradycji jakim jest Święto Zmarłych, czyli Zaduszki.. Czynimy to, gdy zbliża się jesienny czas (listopad), gdy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy ich groby
 i zapalamy znicze. Wspominamy wtedy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego państwa, a pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. 
     Uczniowie z klas 1-3 przygotowali  z tej okazji prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz miejsca urodzin naszego wielkiego pisarza Stefana Żeromskiego. Uczniowie mogli dowiedzieć się, skąd w naszej tradycji wzięło się takie przywiązanie do Zaduszek oraz poznać postać, a także dorobek literacki wielkiego pisarza i patrioty, który związany jest bezsprzecznie z naszą niepodległością, a urodził się właśnie tu,
w Strawczynie. Oto krótka fotorelacja z akcji
#Szkoła Pamięta:

 


W związku z wprowadzeniem od 26.10.2020 r. zdalnego nauczania informuję,
że lekcje odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
W czasie zajęć uczniowie są zobowiązani włączyć kamerę na polecenie nauczyciela.
Nauczyciele są dostępni online od godz. 815 do godz. 1600.

                                                        Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
                                                            w Strawczynie


Zarządzenie
Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie
z dnia
23 października 2020 r.
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych oraz klasach IV-VIII
w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

czytaj


OGŁOSZENIE

OPŁATA ZA DOŻYWIANIE ZA MIESIĄC LISTOPAD 2020 -
przedszkole, klasy 0 - III
czytajREGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ NA CZAS EPIDEMII COVID – 19


OGŁOSZENIE!

OPŁATA ZA DOŻYWIANIE ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2020
Szkoła Podstawowa,
Oddział przedszkolny - klasa 0

czytaj

 

Przedszkole
czytaj


Od dnia 21 września 2020 roku zajęcia na basenie zostają zawieszone do odwołania.


Nasi ósmoklasiści górą!

      Jest się czym chwalić! Tegoroczni absolwenci naszej szkoły odnieśli ogromny sukces na egzaminie. Zajęli pierwsze miejsce w gminie i trzecie w powiecie! Na swój sukces zapracowali rzetelną pracą, także w czasie nauczania zdalnego, podczas którego odbyły się wszystkie zaplanowane lekcje, a dodatkowo konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych. Połączenie wspólnego wysiłku uczniów i ich opiekunów przełożyło się na  świetne wyniki egzaminu zarówno 
z języka polskiego, matematyki, jak i języka angielskiego.
        Serdecznie gratulujemy młodzieży i nauczycielom świetnych wyników oraz życzymy absolwentom jak najlepszych ocen
 w nowych szkołach.

 Wyniki Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie na tle gminy, powiatu, województwa i kraju.

2019/2020

J. polski

Matematyka

J. angielski

Szkoła
w Strawczynie

68%

59%

73%

Gmina

60%

48%

53%

Powiat

59%

47%

50%

Województwo

59%

46%

52%

Kraj

59%

46%

54%

 


Uwaga ważne. – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku   DRODZY  RODZICE i UCZNIOWIE
INFORMACJA dotycząca funkcjonowania gabinetu stomatologicznego

KARTA  ZGŁOSZENIOWA  DO  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Procedura bezpieczeństwa w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego,
związanego ze stanem epidemicznym w kraju w  Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie
obowiązująca od dnia 1 września 2020r.

pobierz


ZDALNE NAUCZANIE
 

INSTRUKCJA DLA UCZNIÓW DO OBSŁUGI PROGRAMU TEAMS

 POBIERZ


PSYCHOEDUKACJA

DLA RODZICÓW DLA UCZNIÓW

Wsparcie dzieci w okresie zamkniętych szkół

Jak poradzić sobie z lekiem?

Zabawy z dziećmi

Jak zmotywować się do systematycznej nauki?

Jak wspierać motywację  dziecka?

Bezpieczny Internet

Jak zorganizować dzieciom warunki w domu do nauki?

Bajka o złym królu, wirusie i dobrej kwarantannie

  Książka o wirusie

 

Informacja dotycząca rekrutacji do przedszkola/zerówki w ZPO w Strawczynie

Potwierdzenie woli przyjęcia do zerówki/przedszkola należy wysłać mailowo na adres szkoły: sp_strawczyn@onet.pl

Szkoła jest zamknięta, w związku z tym wszystkie dokumenty należy przesyłać drogą elektroniczną od 16.03.2020. do 25.03.2020.

Termin składania potwierdzenia woli od 17 marca 2020r. do 20 marca 2020 r.
 

Potwierdzenie woli - do zerówki - druk

Potwierdzenie woli - do przedszkola - druk


Kolejny sukces uczniów ze szkoły w Strawczynie

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie znowu pokazali, że stać ich na wiele! Troje ósmoklasistów: Iga Kumańska, Julia Ślęzak i Stasiu Detka dostali się do finałowego etapu konkursów przedmiotowych. Dziewczętom udało się zdobyć tytuły finalistek – Idze z geografii (pod kierunkiem pani J. Rejowskiej, a Julii z fizyki (pod kierunkiem pani A. Krzemińskiej),  Stasiu (przygotowywany przez panią J. Niwińską-Fidor) godnie reprezentował zaś szkołę w konkursie matematycznym. Serdecznie gratulujemy młodzieży sukcesów, a nauczycielom efektywności pracy.

M. Ciszek


Dzień bez Podręcznika w ZPO w Strawczynie

13 dzień miesiąca bywa pechowy, szczególnie w szkole, zwłaszcza gdy nauczyciel zrobi wtedy kartkówkę lub zacznie odpytywanie. Może  i było tak do tej pory w ZPO w Strawczynie, jednak od początku roku szkolnego to się zmieniło, gdyż przy aprobacie pani dyrektor Elżbiety Błaszczyk Samorząd Uczniowski ogłosił każdy 13. dzień miesiąca Dniem bez Podręcznika. W zasadzie uczniowskie plecaki powinny być wtedy puste, ale nie brakuje w nich śniadania czy piórnika, no czasem ktoś z rozpędu włoży zeszyt. Niepotrzebnie, bowiem czas na lekcjach mija na wspólnym czytaniu, zabawach interaktywnych, słuchaniu słuchowisk czy grach, które uczniowie sami sporządzili. Aktywności są inne niż zawsze. Często to uczniowie uczą się wzajemnie lub zastępują nauczyciela, gdyż w domu przygotowali uprzednio lekcję. Na pewno nie bywa wówczas jak zwykle, ponieważ i klasówek wtedy po prostu nie ma. Na pewno ten dzień budzi dużo emocji, nie tylko wśród uczniów.

A.    Ksel


OGŁOSZENIE!

Nabór dzieci do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego,
 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Strawczyn
w roku szkolnym 2020/2021.

Nabór do klasy I SP im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie.

HARMONOGRAM NABORU

DRUKI DO POBRANIA


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

„Szlachetna Paczka” lubi ludzi!

 O tym, że warto pomagać potrzebującym, wiedzą uczniowie ZPO w Strawczynie. Kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Po konsultacjach z  dyrektor szkoły, panią Jadwigą Elżbietą Błaszczyk, jako osoba obdarowywana została wybrana pani Bożena z Gnieździsk. Chociaż nikt jej nie znał osobiście,  wszystkich ujęła jej historia, zwłaszcza fakt, że mimo dużej niepełnosprawności jest bardzo pogodna i lubi dużo czytać. Dorośli pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich bliscy zmobilizowali się do pomocy rzeczowej i finansowej. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu ruszyli do okolicznych firm z prośbą o wsparcie. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. Przygotowano 20 wartościowych paczek  spełniających potrzeby obdarowanej. Lista oczekiwań została zrealizowana z nawiązką. Podczas mikołajkowego apelu, który miał miejsce 6 grudnia, dyrektor szkoły gorąco podziękowała wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły za hojność i otwarte serca. Uczniowie przygotowali także osobiste  listy i kartki z życzeniami świątecznymi. Niektóre odczytały osobiście wolontariuszki, które wręczały adresatce paczki 7 grudnia w obecności uczestników sztabu z Łopuszna. Nie obyło się bez wzruszeń. Z każdego odpakowywanego prezentu pani Bożena bardzo się cieszyła i chociaż papiery prezentowe utworzyły niezły bałagan, to wszyscy rozstali się w miłym nastroju. Obecne w tym dniu wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego i jedną z mam uczennice z klas V, VI i VII otrzymały piękną bombkę, czekoladki  i pierniczki oraz wiele słów podziękowań, szczególnie skierowanych do darczyńców:

Ze Strawczyna: Delikatesy Centrum  A. Met, sklepy: „U Bogusi”, „U Dziewczyn”, „Carrefour Express”, Handel Obwoźny S. Stępień, Sklep Wielobranżowy K., S. Raczyńscy, C. H. „Sezam Florina”, Apteka Mgr Bober

Ze Strawczynka:  sklep Lewiatan

Z Rudy Strawczyńskiej: firmy – „Budotrans” J. Łakomiec, „Arnella” P. Bielicz, „Defro” R. Dziubeła, sklep „Lewiatan”

Z Małogoskiego: BRD Usługi Budowlane Ł. Gruca

Z Piekoszowa: DPJ Jakubowski

Z Kielc: Oficyna Poligraficzna Apla


W imieniu pani Bożeny serdecznie wszystkim zaangażowanym w niezwykłe dzieło Szlachetnej Paczki dziękujemy
 za wyjątkową ofiarność, serce i hojność.

Agata Ksel


Wyróżnienie dla uczennicy ze szkoły w Strawczynie

17 października 2019 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Świętokrzyskie dla Europy”. Szkołę Podstawową im. S Żeromskiego w Strawczynie reprezentowały uczennice: Aleksandra Jarząbek, Zuzanna Dąbek z kl. VIIa oraz Iga Kumańska z kl. VIII. Uwagę jury przykuło piękne  zdjęcie przedstawiające kościół parafialny w Strawczynie, wykonane przez Aleksandrę Jarząbek, która  została wyróżniona. Nagrody  zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski.

Krzysztof Siwek


WIZYTA W GRECJI

W dniach 14-17 października 2019 roku nauczyciele Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie: Eliza Żelazna i Krzysztof Siwek wraz z panią dyrektor Jadwigą Elżbietą Błaszczyk uczestniczyli w krótkoterminowym szkoleniu nauczycieli  w ramach programu Erasmus+  Mult'culture - Promote Education for Cultural Heritage (Edu-Kultura), które odbyło się w partnerskiej szkole w Grecji, w mieście Saloniki. czytaj więcej


Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w ZPO w Strawczynie

W piątek, 4 października, w ZPO w Strawczynie już po raz trzeci miał miejsce finał obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, do którego uczniowie przygotowywali się przez dwa tygodnie, wykonując  transparenty, ucząc się matematycznych rymowanek, pisząc utwory literackie o tabliczce mnożenia, przygotowując okrzyki dopingujące i stroje. czytaj więcej

z  zycia\2019-2020\Światowy_Dzień_Tabliczki_Mnożenia_360p.mp4


Dzień Kropki w ZPO w Strawczynie

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. W dniach 12-19 września uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki zorganizowali wiele działań, które pomagały dzieciom odkryć talenty, poznać własne mocne strony i je zaprezentować. Przeprowadzono szereg lekcji zainspirowanych opowieścią Petera Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki jednej niepozornej kropce uwierzyła w siebie i swoje możliwości. W tych dniach w szkole w Strawczynie lekcje, zajęcia pozalekcyjne, świetlicowe i biblioteczne zamieniały się w warsztaty rozwijające twórcze myślenie i kreatywność czytaj więcej
 


AKTYWNY  STRAWCZYN
W bieżącym  roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w  Strawczynie po raz pierwszy włączyła się w obchody  Europejskiego  Tygodnia  Sportu, które oficjalnie otwarła pani dyrektor, Jadwiga Elżbieta Błaszczyk.  Pod hasłem: "Ćwicz nie tylko na wuefie" uczniowie od 23 do 30 września 2019 r. mieli możliwość uczestniczenia w różnych aktywnościach:  aktywna przerwa - zumba, aerobik, turniej gier i zabaw dla najmłodszych, wycieczka rowerowa zakończona ogniskiem, udział w wojewódzkich biegach przełajowych i "Czwartkach lekkoatletycznych",  turnieju piłki nożnej o puchar Rady Rodziców, w którym udział wzięło 36 uczniów, udział w XX Świętokrzyskim Rajdzie Pieszym na Święty Krzyż.
czytaj więcej


INICJATYWA SAMORZĄDU SZKOLNEGO


 

Relacja z IV PRZERWY NA CZYTANIE

15 maja br. w naszej szkole odbyła się IV „Przerwa na czytanie”.

               Uczniowie na dwóch długich przerwach czytali swoje ulubione książki. Największą atrakcją cieszył się wąż czytelniczy! Wspólnie podjęliśmy się czytelniczego wyzwania, które polegało na przeczytaniu tej samej książki („Tajemnica szkoły” autorstwa M. Widmark
 i  H. Willis). Każdy uczestnik musiał przeczytać jedną stronę. Książka liczyła 85 stron.
W ciągu jednej przerwy przeczytaliśmy 1/3 lektury. Za sprawą węża ustanowiliśmy pierwszy rekord czytelniczy 2019, który wyniósł ostatecznie 34 strony w 10 minut. Najmłodsze dzieci wysłuchały znanych baśni czytanych przez starsze koleżanki.

            
Wyżej wymieniona akcja to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Miała na celu  zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dziękuję serdecznie uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie
 i pomoc w przeprowadzeniu akcji.


BEZPIECZNA SZKOŁA

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole


Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie na rok szkolny 2019/2020 czytaj

POTWIERDZENIE WOLI 
zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie - DRUK


Wizyta Księdza Biskupa

15 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie mieli okazję zaprezentować  swoje talenty podczas wizyty Księdza Biskupa Mariana Florczyka, który odwiedził placówkę w ramach wizytacji parafii. Wyjątkowemu gościowi towarzyszyli ksiądz Grzegorz Jędrzejczyk – wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, ksiądz proboszcz Piotr Florczyk oraz  wójt gminy Strawczyn – pan Tadeusz Tkaczyk. Wyjątkowych gości uroczyście powitała dyrektor szkoły, pani Jadwiga Elżbieta Błaszczyk. czytaj więcej


„Młodzi Programiści” ze szkoły w Strawczynie

15 marca 2019 roku  uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie wraz z opiekunkami: Haliną Nygą, Wiesławą Zachariasz, Marianną Kurczyńską, Joanną Pichetą, Iwoną Met, Wiolettą Gołębiowską oraz lokalnym trenerem wspomagającym - Anną Krzemińską - wzięli udział w Zlocie Młodych Programistów, który odbył się na Politechnice  Świętokrzyskiej w Kielcach.  Zajęcia te były uwieńczeniem pracy w projekcie  „ProgramujeMY kielecki”, zorganizowanym  przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie  z Politechniką Świętokrzyską, w którym szkoła uczestniczyła od października 2018 roku. czytaj więcej ......

Może okaże się w przyszłości, że to właśnie  absolwenci szkoły w Strawczynie zasłyną jako znani programiści?


Mamy laureata!

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie od lat odnoszą liczne sukcesy zarówno na niwie nauki, jak i sportu. W bieżącym roku szkolnym ósmoklasista Kamil Kroczak, pod kierunkiem pani Agnieszki Szyszki, został laureatem VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego! Także w ostatnim roczniku gimnazjum znalazła się „perełka”, a jest nią Julia Kowalczyk, która po długich przygotowaniach pod bacznym okiem pani Agaty Ksel została finalistką XVI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy młodzieży wiedzy, ambicji i wytrwałości, a opiekunkom umiejętności zmotywowania podopiecznych do tak wytężonej pracy!  Zarówno uczniom, jak
 i nauczycielom życzymy kolejnych sukcesów!

Magdalena Ciszek


Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców Gminy Strawczyn

czytaj wiecej


Uwaga!!!


Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zbieramy karmę nie tylko dla kota.

Drogie koleżanki i drodzy koledzy, potrzebujemy Waszego zaangażowania w zbiórkę darów dla schroniska w Dyminach

Zbieramy: suchą karmę, puszki z karmą, ryż, kaszę, makaron, legowiska, koce, zabawki, wszelkie rzeczy potrzebne psom i kotom. Zbiórka będzie trwać przez cały luty. Dary można składać do kartonów wystawionych w  świetlicy szkolnej. Podarunki zostaną przekazane podopiecznym schroniska w Dyminach.

Bezdomne zwierzęta mają smutne życie, brakuje im na co dzień miłości człowieka. Niech nie zabraknie przynajmniej jedzenia i rzeczy, które pozwolą przetrwać kolejną zimę w schroniskach i przytuliskach.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 
Samorząd Uczniowski

 


Zajęcia SKS odbywają się w naszej szkole, w każdy poniedziałek i środę.

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy!

POSPRZĄTAJMY  BIURKA , SZUFLADY….!

   Przypominamy, że od stycznia 2019r. trwa akcja, zbiórka zużytych długopisów pod hasłem ,,wymień stare na nowe”.
Przygotowane pudełko znajduje się w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy do udziału!                                                                                                                                                       SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


OGŁOSZENIE!

Zarządzenie Wójta Gminy Strawczyn w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego
i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych
oraz pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Strawczyn na rok szkolny 2019/2020.

czytaj


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W ZPO W STRAWCZYNIE

           Już po raz kolejny Samorządy Uczniowskie  ZPO w Strawczynie włączyły się w ogólnopolską akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Oplakatowano szkołę, na gazetkach rozwieszono informacje dotyczące tegorocznego 27. Finału WOŚP. 13 stycznia, w niedzielę, wolontariuszki ze szkoły podstawowej: Lukrecja Haraf, Aleksandra Jarząbek, Iga Kumańska, Pola Adamiec i Kinga Wawrzeńczyk razem ze swoimi starszymi koleżankami: Wiktorią Siwek i Wiktorią Katanowską  oraz pod kierunkiem opiekunek samorządów:  Joanny Niwińskiej–Fidor i Marty Smolarczyk a także  nauczycieli: panów Krzysztofa Siwka, Aleksandra Niwińskiego i Andrzeja Czechowicza kwestowały w ramach 27. Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy przed kościołem w Strawczynie. Już w  piątek, 11 stycznia 2019 r., wolontariuszki z gimnazjum i szkoły podstawowej zbierały pieniądze wśród  uczniów i pracowników szkoły. Finał akcji w całej Polsce miał miejsce w niedzielę 13 stycznia. W sumie  udało się  zebrać imponującą sumę: 6599,80 zł, 7,20 € i Ł 2,5. Cała kwota  została odwieziona do  sztabu WOŚP  przy redakcji „Echa Dnia” w Kielcach.
            Wielkim efektem tej akcji, oprócz pieniędzy zebranych na wyposażenie specjalistycznych szpitali dla dzieci, było wspólne działanie członków lokalnej społeczności. Akcja Jurka Owsiaka łączy ludzi różnych pokoleń i poglądów. Wspólne solidarne działanie wzmacnia więzi społeczne, a przekonanie o ważności realizowanego celu pozwala wszystkim poczuć się wartościowymi, wrażliwymi na potrzeby innych, ludźmi.  Radosna atmosfera towarzysząca kweście oraz wesołe koncerty to kolejne spoiwo łączące wszystkich ludzi "dobrej woli". Hasło tegorocznego Finału WOŚP brzmiało ”Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych bez focha- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Joanna Niwińska-Fidor
Marta Smolarczyk


Reprezentacja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Strawczynie  wsparła akcję Echa Dnia "Pluszowy Mis" czytaj


„Dobrze widzi się tylko sercem”

            Już po raz drugi Zespół Placówek Oświatowych w Strawczynie przystąpił do akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem postanowiliśmy pomóc rodzinie pani Izabeli i pana Piotra, rodzicom Karoliny (20 lat) i Zuzi (11 lat) z Radoszyc. Ciężka choroba zmusiła Pana Piotra do przerwania  pracy zawodowej, co uczyniła również jego starsza córka, aby móc opiekować się tatą. Sytuacja finansowa rodziny uległa pogorszeniu do tego stopnia, że żyje ona obecnie na granicy ubóstwa. Skromna pensja pani Izy wystarcza jedynie na zaspokojenie najbardziej elementarnych potrzeb. Dlatego też ruszyliśmy z pomocą. W naszej szkole w dniach 26.11 – 06.12. 2018 zorganizowaliśmy zbiórkę. Przez ten czas dzieci, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i ludzie dobrej woli przynosili żywność, środki czystości, artykuły szkolne a także pieniądze dla potrzebującej rodziny. Udało się przygotować aż 19 paczek o wartości ponad 4000 zł. Znalazły się również osoby, które podarowały rodzinie opał na zimę.  W dniu 8 grudnia reprezentacja szkoły, w skład której weszli członkowie SU  szkoły podstawowej: Amelia Nawrot i Kinga Wawrzeńczyk i gimnazjum: Wiktoria Siwek oraz wolontariusze: Julia Zachariasz, Kamila Resiak, Karolina Mróz, Olga Wychowaniec, Jakub Jaros pod opieką nauczycieli: p. Joanny Niwińskiej –Fidor, p. Marty Smolarczyk, p. Doroty Gaj i p. Wioletty Gołębiowskiej  udała się do rodziny, wioząc prezenty i przede wszystkim nadzieję. Wizycie towarzyszyły wzruszenia, wymiany uścisków, atmosfera życzliwości. Był z nami nawet św. Mikołaj z prezentami. Na koniec zaśpiewaliśmy kolędę, pożegnaliśmy się ze łzami w oczach, przekonani, że warto było przyjść z pomocą.
        Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.

Dziękujemy darczyńcom, uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom i ludziom dobrej woli.

Pamiętajmy, że dobrze widzi się tylko sercem!

Dorota Gaj
Wioletta Gołębiowska


WOLNA! NIEPODLEGŁA!

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczął w Zespole Placówek Oświatowych  w Strawczynie  polonez, w rytm którego wszyscy uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum weszli na salę gimnastyczną. Tu, podczas akademii towarzyszyli  im znamienici goście, a wśród nich: doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, radna Sejmiku Wojewódzkiego - pani Renata Janik, wizytator w Kuratorium Oświaty – pani Małgorzata Zielińska-Perczak, pan wójt Tadeusz Tkaczyk, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie – pan Maciej Lewandowski, radni Rady Gminy Strawczyn, ks, proboszcz Piotr Florczyk, przedstawiciele Rady Rodziców, których przywitała dyrektor placówki, pani Jadwiga Elżbieta Błaszczyk. czytaj dalej

 

 


 

Współpraca ZPO, Szkoły Podstawowej w Strawczynie ze szkołami europejskimi
w ramach programu Erasmus +
partnerstwa strategiczne na rzecz wymiany dobrych praktyk

Projekt "We are cooperARTive" Jesteśmy kooperatywni.

 

 We are cooperARTive!


Działania projektowe realizowane przez szkoły partnerskie w ramach projektu "Integrating STEM with CLIL"
w roku szkolnym 2017/2018

 można śledzić pod adresem: https://padlet.com/bkecskemeti/ISWC

Działania projektowe podejmowane przez Szkołę Podstawową w Strawczynie w ramach projektu  "Integrating STEM with CLIL"
w roku szkolnym 2017/2018
 

 można śledzić pod adresem:

https://prezi.com/s4ohhbe5yudw/integrating-stem-with-clil/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Strona projektu


Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy „0” w roku szkolnym 2018/2019


 

Z wizytą w Belfaście

W dniach od 3 do 11 lutego 2018 w Belfaście w Północnej Irlandii, odbyło się pierwsze spotkanie szkół partnerskich związane ze szkoleniem/uczeniem się w ramach projektu Erasmus + "Integrating STEM with CLIL". Ten trzyletni projekt realizowany jest przez Szkołę Podstawową w Strawczynie wraz ze szkołami z Północnej Irlandii, Rumunii, Turcji i Macedonii. Celem projektu jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi poprzez stosowanie innowacyjnych form i metod nauczania przy równoczesnym rozwijaniu kompetencji w zakresie języków obcych.  Podczas spotkania Szkołę Podstawową
w Strawczynie  reprezentowała pani dyrektor Elżbieta  Błaszczyk i nauczycielki: Agnieszka Szyszka i Anna Piec. Uczestnicy brali udział w warsztatach metodycznych na temat systemu  edukacji w Wielkiej Brytanii, nauki fonetyki w szkołach podstawowych, metody CLIL, podstaw kodowania robotów interaktywnych.  czytaj więcej

 


Wiedzy i umiejętności nigdy dość! Od 5 do 9 lutego br. dwie nauczycielki z ZPO
w Strawczynie: Agnieszka Stefańczyk i Agata Ksel,  wzięły udział w kursie dotyczącym kreatywnej dramy, przewidzianym dla nauczycieli. Stanowił on kolejne działanie w ramach Programu Erasmus + (Mobilność KA1-  Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej).  Kurs odbywał się w Arcola Theatre w Londynie.  Prowadzili go profesjonalni aktorzy i moderatorzy, dla których teoria  technik dramowych  i przekładanie ich na praktykę jest codziennością. czytaj więcej

 


O Babci i Dziadku słów kilka…

W Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Strawczynie zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, które przypada 21 i 22 stycznia, to tradycja na stałe wpisana w kalendarz akademii i apeli szkolnych. Dzień ten jest zawsze niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów -  pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. czytaj więcej

 


 

Pomaganie zmienia świat na lepsze…

Celem akcji Góra Grosza jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwalają im wrócić do domu. Pośrednim, ale chyba najważniejszym zadaniem tej inicjatywy,  jest pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Akcja Góra Grosza została przeprowadzona w ZPO w Strawczynie na przełomie listopada i grudnia. Brała w niej udział  cała społeczność szkolna. Pieniądze wrzucano do oszklonej urny, aby było widoczne, jak się napełnia. Koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów: panów Aleksandra Niwińskiego i Marcina Stolarskiego. Wspólnym wysiłkiem udało się zebrać  ponad 16 kg monet, co dało kwotę: 278,23 zł. Wszystkie pieniążki zostały skrupulatnie przeliczone, zapakowane i odesłane do Towarzystwa Nasz Dom przez członków  samorządu gimnazjalnego pod kierunkiem pana Marcina Stolarskiego. czytaj więcej

 


 

Wolontariusze z Ukrainy, Turcji, Włoch oraz Armenii z wizytą w ZPO w Strawczynie

12 stycznia 2018 roku do Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie przybyli z wizytą wolontariusze z Ukrainy, Turcji, Włoch oraz Armenii. Przez 10 miesięcy przebywają oni w Świętokrzyskim Centrum Wolontariatu, które ma swoją siedzibę w Kielcach. Przyjęli zaproszenie pani dyrektor Jadwigi Elżbiety Błaszczyk oraz nauczycielki języka niemieckiego Elizy Żelaznej i przyjechali do szkoły w Strawczynie, aby propagować idee wolontariatu europejskiego, opowiedzieć uczniom o swoich ojczyznach, dać im możliwość komunikowania się w językach obcych, poznania  innych kultur, religii, obyczajów. czytaj więcej

 

 


Światowy Dzień Godności w ZPO w Strawczynie

Światowy Dzień Godności jest symbolicznym dorocznym ukoronowaniem działań na rzecz godności drugiego człowieka. Inicjatywa ma na celu stworzenie ponad wszelkimi granicami i podziałami społeczności ludzkiej, którą połączy wzajemne zrozumienie, tolerancja, życzliwość dla drugiego człowieka i która będzie żyć zasadami godności na co dzień, a nie tylko od święta. Na świecie Główne Obchody Światowego Dnia Godności przypadają na 18 października. W Polsce trwają przez rok szkolny 2017/2018.
czytaj więcej

 


Świat na Ciebie czeka, Panie… 

            22 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Świat na Ciebie czeka, Panie…”. Na tle świątecznej scenerii pojawiło
się ponad czterdziestu wykonawców – uczniów w różnym wieku – którzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role powierzone im przez
 organizatorów uroczystości: panią Teresę Woźniak i księdza Adama Koćwina. czytaj więcej


Pomagamy Olkowi!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem,
a przede wszystkim otwartością na drugiego człowieka… I właśnie ten wspaniały przedświąteczny okres postanowili wykorzystać uczniowie i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie. Dzięki ich inicjatywie został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych, z którego  dochód przeznaczono na leczenie małego Olka Wojtasińskiego, który choruje na nowotwór wątroby.

            Piękne choinki, bombki, stroiki i smaczne pierniki to tylko niektóre ze wspaniałych ozdób, jakie można było nabyć 17 grudnia pod kościołem parafialnym w Strawczynie.

            Tę piękną i szczytną  inicjatywę poprzedziło wiele przygotowań, nad którymi czuwali koordynatorzy akcji: panie Wioletta Gołębiewska i Anna Piec oraz ks. Adam Koćwin. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się już w połowie listopada. Uczniowie gromadzili własnoręcznie wykonane ozdoby. Nieoceniona podczas organizacji kiermaszu była pomoc rodziców, którzy bardzo chętnie włączyli się w przygotowywania.         

            Wielkim sercem i otwartością na potrzeby innych wykazali się sponsorzy, którzy sfinansowali zakup materiałów potrzebnych do wykonania ozdób. Dzięki ich wsparciu zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których rodzice i uczniowie wykonywali świąteczne stroiki, bombki, choinki, własnoręcznie zdobili pierniki.

Mimo kapryśnej pogody w dniu kiermaszu, przygotowany asortyment został wyprzedany całkowicie! Kwota, jaką udało się zebrać dla Olka, wyniosła 6349,60 zł.!

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie - pani  Jadwiga Elżbieta Błaszczyk - oraz organizatorzy kiermaszu składają serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel. Chcemy
i potrafimy pomagać, ale jest to zawsze Wspólne Dzieło. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
                                                                                                  

 Anna Piec
Wioletta Gołębiewska

 


„Ślubowania nadszedł czas…”

Każde dziecko, rozpoczynając naukę w klasie pierwszej, z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.
W tym roku szkolnym  ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie  odbyło się 18 października. czytaj więcej

 


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day –  WMTDay) – akcja edukacyjna, w którą bardzo czynnie zaangażował się Zespół Placówek Oświatowych w Strawczynie.
Jej celem było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, która miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. czytaj więcej

 

Znalezione obrazy dla zapytania European Funds knowledge education

Uczą się, by uczyć coraz lepiej …

        Wakacje, które na dzień dzisiejszy dla większości pozostały już tylko wspomnieniem kojarzącym się wyłącznie z wypoczynkiem i labą, dla części nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Strawczynie wcale tak beztroskie nie były. Podczas  gdy uczniowie odpoczywali, oni poszerzali swoje umiejętności i kompetencje, uczestnicząc w  zagranicznych szkoleniach
w ramach  projektu „Aktywny nauczyciel”.  (Jest on w pełni sfinansowany
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój - POWER).czytaj więcej


Goście z Hiszpanii, Włoch, Estonii i Słowacji w Strawczynie

W dniach 22-26 maja 2017  w ZPO w Strawczynie, miało miejsce trzecie międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus + „We are cooperARTive”.  Wzięli w nim udział nauczyciele oraz uczniowie ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Włoch, Estonii, Słowacji i Polski. Uczestnicy spotkania zostali niezwykle ciepło i serdecznie przyjęci przez  dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.  czytaj więcej

 Oficjalna strona projektu - wizyta w Polsce - link do strony www poniżej

http://cpguernica.wixsite.com/wearecooperartive/poland

Komiksy wykonane przez dzieci podczas spotkania można zobaczyć na stronie

https://www.smore.com/3vgnc-we-are-cooperartive?embed=1

 


„Tu jest moje miejsce, mój dom…”- XX edycja gminnego konkursu
„Cudze chwalicie - swego nie znacie"

26 kwietnia w sali SCKiS przy Urzędzie Gminy w Strawczynie odbyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja gminnego konkursu „Cudze chwalicie - swego nie znacie”, który w tym roku został objęty patronatem przez pana wójta Tadeusza Tkaczyka oraz prezesa     stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”, europosła, pana Bogdana Wentę. Koordynatorkami tego wydarzenia były nauczycielki Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie, panie Joanna Niwińska-Fidor i Dorota Gaj, wspierane przez grono pedagogiczne. Konkurs zorganizowany został w budynki Urzędu Gminy w związku z prowadzonymi w ZPO w Strawczynie pracami budowlano-.remontowymi. Uroczystość otwarła dyrektor szkoły – pani Elżbieta Błaszczyk, serdecznie witając przybyłych gości: pana wójta Tadeusza Tkaczyka, kierownika Samorządowego Centrum Kultury i Sportu, pana Macieja Lewandowskiego, przewodniczącego Rady Gminy – pana Arkadiusza Wilczkowskiego, panią sołtys Monikę Jabłońską, dyrektorów szkół z terenu gminy, bohaterów reportaży nakręconych przez uczniów,  wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów oraz osoby zasiadające w komisjach konkursowych. czytaj więcej

 


ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO !

Smacznie i zdrowo….. powitali wiosnę uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie, którzy w ramach organizowanego przez WINIARY konkursu dla szkół pod tym właśnie hasłem: „Żyj smacznie i zdrowo”,  21 marca  przygotowali niecodzienną akcję. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich klas: od zerówki do III klasy gimnazjum.
Uroczystość otwarła dyrektor ZPO – pani Elżbieta Błaszczyk, serdecznie witając wychowanków, zachęcając do zdrowej międzyklasowej rywalizacji i podkreślając, jak istotne znaczenie dla zdrowia mają odpowiednie odżywianie i aktywny tryb życia. Koordynatorką całej akcji była pani pedagog Joanna Bożęcka, wspierana przez
opiekunki samorządu: panie D. Gaj i M. Ciszek oraz wszystkich wychowawców i nauczycieli. Tego dnia uczniowie niezwykle chętnie przyszli do szkoły, wiedząc, że zapowiada się on bardzo interesująco. czytaj więcej

 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
     W dniu 14.03 2017r. w ZPO w Strawczynie zostało przeprowadzone jedno z wielu działań w    ramach kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom”.
Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczyciel-bibliotekarz,  pani Marianna Kurczyńska i wychowawca klasy trzeciej, pani Iwona Met, które zaangażowały w jego realizację także  dyrekcję,
nauczycieli, rodziców oraz uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. czytaj więcej


Projekt edukacyjny „Jesień”

10 marca 2017 r. w godzinach popołudniowych w Gimnazjum nr 1 w Strawczynie miała miejsce prezentacja będąca efektem pracy uczniów w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Jesień”.
Przedstawiciele drugich klas pracowali w grupach od listopada, gromadząc materiały, współpracując ze sobą, aby w jak najciekawszy sposób przybliżyć zagadnienia związane z jesienią. czytaj więcej


Z wizytą we Włoszech…

            W dniach 26 II – 2 III 2017 r. we Włoszech miało miejsce spotkanie partnerów w ramach realizacji projektu Erasmus+ „We are cooperARTive!”. Stronę polską reprezentowały: dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie - pani Elżbieta Błaszczyk - oraz nauczycielki: panie Agnieszka Szyszka i Magdalena Ciszek. 27 lutego w szkole podstawowej we włoskim miasteczku Travo uczestnicy projektu z Hiszpanii, Estonii, Słowacji oraz Polski zostali bardzo serdecznie przywitani przez uczniów, nauczycieli oraz samego burmistrza. czytaj więcej

 

 

 


POMAGAMY!

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, nad tym, co w nim najważniejsze, pamiętamy również o innych ludziach, dostrzegając ich potrzeby i problemy. Refleksje te często skłaniają nas do zrobienia  czegoś wartościowego, dobrego. W Zespole Placówek Oświatowych pobudziły one nauczycieli i uczniów do zaangażowania się w akcję „Szlachetna Paczka”. Już w listopadzie koordynatorki całego przedsięwzięcia: panie J. Bożęcka, D. Gaj i M. Ciszek po uzgodnieniu tego z dyrektor placówki, panią Elżbietą Błaszczyk, wybrały rodzinę, która została objęta wsparciem. Do 9 grudnia uczniowie i nauczyciele niestrudzenie gromadzili artykuły potrzebne do przygotowania paczki dla rodziny pani Kasi i pana Przemysława, wychowujących chorego na autyzm  pięcioletniego syna Szymona  i jednocześnie sprawujących opiekę nad starszymi i schorowanymi rodzicami pana Przemysława. Dzięki dużemu zaangażowaniu w akcję całej społeczności szkolnej, rodziców uczniów, a także wielu innych osób dobrej woli udało się zaspokoić przynajmniej na jakiś czas podstawowe potrzeby tej rodziny. Pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim osobom, które wsparły  naszą akcję, a przede wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także paniom Ewelinie i Ewie Zajęckim - właścicielkom sklepu „U Dziewczyn”, pani Bogusławie Nawrot – właścicielce sklepu „U Bogusi”,  właścicielce Centrum Handlowego Sezam-Florina, państwu Krystynie i Stanisławowi Raczyńskim – właścicielom sklepu wielobranżowego w Strawczynie, pani Barbarze Ptak – właścicielce sklepu z odzieżą w Centrum Handlowym Planty w Kielcach, panom Mariuszowi i Grzegorzowi Ciszkom (F.U.H. CIS-ROL) oraz pani Ewie Barwińskiej i panu Piotrowi Boberowi. Dzięki Państwa pomocy udało się nam przygotować wspaniałą paczkę dla rodziny z gminy Radoszyce i sprawić jej członkom ogromną radość.  czytaj więcej


Podsumowanie akcji "GÓRA GROSZA"

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza 2016

Samorząd Uczniowski przygotował i oznakował skarbonkę (o niemałych gabarytach) na grosze i nie tylko oraz skutecznie zachęcał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do wsparcia tego przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Grosz do grosza i uzbierały się 204 złote i 2 grosze, co skrupulatnie przeliczyli uczniowie w ramach pracy samorządu. Pieniążki zostaną w styczniu przesłane na adres Towarzystwa Nasz Dom, będącego organizatorem tej akcji. Pomaganie wychodzi nam całkiem dobrze i z tego należy się cieszyć, bo przecież o wiele przyjemniej jest dawać niż brać…

 


Sportowcy ze Strawczyna znowu najlepsi!

W czwartek 15 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej imienia Oskara Kolberga w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Sportowego 2016, zorganizowane przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyską Federację Sportu. Rok 2016 okazał się niezwykle owocny w sukcesy sportowe. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy i trenerzy z województwa świętokrzyskiego, doceniono też najlepsze kluby,  samorządy i szkoły. Nagrodzono medalistów mistrzostw świata, Europy, Polski oraz olimpijczyków. Na uroczystości nie zabrakło wyróżnionych klubów, m.in. Vive Tauron Kielce. W gronie tych  najbardziej docenionych i zasłużonych znalazło się   Gimnazjum nr 1 w Strawczynie  reprezentowane przez  panią Elżbietę Błaszczyk – dyrektor ZPO oraz pana Aleksandra Niwińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego, a zarazem trenera sportowców ze Strawczyna, którzy już po raz czwarty  wywalczyli swymi licznymi osiągnięciami tytuł najlepszego gimnazjum województwa świętokrzyskiego! Serdecznie gratulujemy tak ogromnego wyróżnienia i życzymy, aby rozpoczynający się właśnie rok 2017 był równie udany i obfity w sportowe trofea jak miniony.

M. Ciszek

 


PROJEKT "AKTYWNY NAUCZYCIEL"

Gimnazjum nr 1 w Strawczynie pozyskało fundusze na zagraniczne szkolenia nauczycieli. Projekt „Aktywny nauczyciel” będzie zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). W okresie 11.2016-15.05.2018 wybrani nauczyciele ze Strawczyna wezmą udział w szkoleniach językowych w Anglii i Niemczech, metodycznych w Austrii oraz Irlandii, w kursach doszkalających: „Każdy uczeń jest ważny, praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” i „Zarządzanie oświatą, wymiana doświadczeń między państwami UE”, które odbędą się w Finlandii. czytaj więcej

Nauczyciele ze Strawczyna z wizytą w Hiszpanii czytaj


Uwaga! Fonoholizm! czytaj


Ogromne sukcesy Naszych Uczniów czytaj


Konkurs Języka Angielskiego czytaj


Udział uczniów naszego gimnazjum w konkursach przedmiotowych czytaj


Konkurs świetlicowy SUPER ŚWIETLIK" - regulamin konkursu


Z ortografią za pan brat! - Gminy Konkurs Ortograficzny czytaj


Akcje charytatywne w naszej szkole

Na przełomie listopada i grudnia włączyliśmy się w akcję Góra Grosza i zebraliśmy kwotę 85 złoty 6 groszy i 56 centów. 10 stycznia dziesięcioro naszych uczniów kwestowało pod kościołem parafialnym i nad zalewem w Strawczynie w ramach kwesty na rzecz  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowaliśmy również podczas wieczoru kolęd i pastorałek zorganizowanego w Kościele NMP w Strawczynie.
Przez cały dzień uzbieraliśmy kwotę
4 212,75 zł i 5,3 euro  .


Sukcesy w biegach sztafetowych czytaj


Szkoła Podstawowa dołączyła do Klubu Bezpiecznego Puchatka - strona www projektu: http://bezpiecznypuchatek.pl


Nasza Szkoła przystąpiła do akcji PALENIE JEST SŁABE - Strona www projektu: http://www.paleniejestslabe.pl


Ogłoszenie dla rodziców!

Można pobrać zgodę na udział ucznia w zajęciach fakultatywnych na basenie - Pobierz


SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW czytaj


SUKCES UCZENNIC NASZEGO GIMNAZJUM. Mamy laureatki w konkursach przedmiotowych!  czytaj


12.04.2013 r. - KOLEJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW! czytaj


21.04.2013 r. - ZNÓW SUKCES - SREBRO W ZAWODACH OGÓLNOPOLSKICH czytaj

Jesteś tutaj już przez:

sekund.