OGROMNE SUKCESY   UCZNIÓW Z  ZPO W  STRAWCZYNIE

Nie od dziś wiadomo, że sport w ZPO w Strawczynie stoi na naprawdę wysokim poziomie, czego dowodzili uczniowie od początku bieżącego roku szkolnego, odnosząc liczne sukcesy. Już 24 września odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe LZS - Memoriał im. Zdzisława Stawiarza, w którym Gimnazjum nr 1 w Strawczynie wywalczyło II miejsce drużynowo. Nieznacznie później, bo  9 października w  Nowinach miał miejsce Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. II  miejsce zajęli w nim chłopcy ze Strawczyna  w składzie: Gad Kewin, Czarnecki Piotr, Siadul Bartłomiej, Cyprian Kotwica, Raczyński Patryk, Rowiński Jakub, Ciołak Rafał, Grabarczyk Bartek, Kowalczyk Jakub i Ślęzak Kacper. Świetnie poradziły sobie także dziewczęta: Julia Szymoniak, Kamila Stefańska, Aleksandra Jarząbek, Kinga Dula, Gabriela Jaros, Kinga Śliwa, Marta Resiak, Dominika Czupryńska, Natalia Stankowska, Alicja Kaczmarczyk, które  wywalczyły szóste miejsce. 30 grudnia w XXXVI  Międzynarodowych Ulicznych Biegach Sylwestrowych w Szydłowie  Strawczyn drużynowo wywalczył I miejsce. Na najwyższym stopniu podium  stanął także indywidualnie Bartek Siadul – uczeń III klasy, który zwyciężył w biegu dla gimnazjalistów. Ten niezwykle utalentowany chłopak jest kolejnym  uczniem Gimnazjum nr 1 w Strawczynie, który zdobył medal Mistrzostw Polski! Na zawodach w Ustrzykach Dolnych 9.04.2016r. po zaciętej walce wywalczył II miejsce w  Mistrzostwach Polski w biegach górskich w kategorii juniorów młodszych na dystansie 4000 m w stylu anglosaskim i jednocześnie uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Świata!  Odbędą się one w dniach 24-26 czerwca  w Czechach, ale już dziś mocno trzymamy za Bartka kciuki! Zmagania w Ustrzykach były to bardzo trudne zawody, niemal ekstremalne. Na trasie występowały cztery  trzystumetrowe  podbiegi i cztery czterystumetrowe ostre zbiegi po błotnistej nawierzchni, Bartek pokazał jednak ,,charakter" i z całą pewnością nie zabraknie mu woli walki podczas Mistrzostw Świata!

22.04.16r. w Rytwianach odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych. I tym razem  Bartek Siadul na dystansie 1500 m zajął I miejsce wśród uczniów szkół gimnazjalnych, jego koledzy: Piotr Czarnecki był szósty, a  Kewin Gad siódmy. Na dystansie 1000 m dziewcząt IV miejsce zajęła Gabriela Jaros, a piąte - Aleksandra Jarząbek. Chłopcy w składzie:  Bartek Siadul, Piotr Czarnecki, Kewin Gad, Norbert Cisowski, Adam Niwiński i Jakub Rowiński zajęli  II miejsce drużynowo. Dziewczęta: Gabriela Jaros, Ola Jarząbek, Paulina Wolder, Dominika Czupryńska oraz Wiktoria Feliszek tym razem wywalczyły IV miejsce. Podczas Mistrzostw Województwa w LA 13 maja Bartek Siadul zajął II miejsce na dystansie 1500 m.
Warto wspomnieć także o sukcesach absolwentów Gimnazjum nr w Strawczynie, którzy kontynuują rozwijanie swojej sportowej pasji, zaszczepionej im przez nauczyciela, a zarazem trenera, pana A. Niwińskiego jeszcze w szkole podstawowej i czasach nauki w gimnazjum. Kamil Bielawski, Krystian Surma, Maciej Ciszek, Adrian Czupryński i Karol Pańczyk wywalczyli III miejsce w Finałach Ogólnopolskich w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łodzi 24.04.2016r. Jakie to miłe patrzeć, jak rozwijają się nasi absolwenci!

            Jednak placówka w Strawczynie nie samym sportem stoi! Pokazali to uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy zostali finalistami w aż pięciu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Poniżej przybliżamy sylwetki tych nieprzeciętnie zdolnych i pracowitych młodych ludzi w formie wywiadów, które przeprowadzili z nimi rówieśnicy.

Do klasy III „a” Gimnazjum nr 1 w  Strawczynie uczęszczają dwie niezwykle pracowite dziewczyny. Wiadomo o tym już od dawna, ale nikt nie przypuszczał, ze zostaną one finalistkami w trzech bardzo różnych konkursach wojewódzkich. To Kamila Stefańska i Julia Szymoniak. Obie udzieliły wywiadu swoim kolegom, którym nie zabrakło inwencji w zadawaniu pytań. Oto one.

Kamila to niebieskooka, szczupła dziewczyna o długich włosach w kolorze ciemnoblond i niezwykłej subtelności. Tak naprawdę to wyróżnia się nie tylko w nauce. Dobrze biega, uczestniczy z sukcesami w konkursach międzyszkolnych ( od 3 lat w gminnym o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii- I i II miejsce, Wiedzy o Unii Europejskiej- III miejsce).

Nieobce są Ci finały konkursów wojewódzkich. Na jakie laury się przygotowywałaś?

Na trzy! Z polskiego, niemieckiego i biologii:) Tak naprawdę szczególnie interesuję się biologią. Uwielbiam filmy przyrodnicze, śledzę etiologię różnych chorób. To fascynuje mnie, odkąd pamiętam. Dlatego właśnie wybrałam profil biologiczno-chemiczny. Biolog, p. Andrzej Czechowicz spotykał się ze mną i koleżanką na konsultacjach, wskazując coraz to nowe pozycje książkowe do czytania, a było tego....

A pozostałe przedmioty?

Wiedzę zdobywałam na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Lubię pisać, całkiem nieźle poszło mi w finale z polskiego. Niestety konkurencja była silna. Jestem z siebie dumna, że wytrwałam. Kilka dni przed konkursem miałam blisko 40 stopni gorączki, udział wisiał na włosku...Gdybym została w domu, żałowałabym, że się nie sprawdziłam, a tak to wiem, że i z polskiego jestem dobra. Nawet zapałałam sympatią do wierszy, które mozolnie interpretowałam z p. Agatą Ksel.

Nie powiesz, że mało pracowałaś w domu?!

To prawda. Poświęcałam nauce wiele czasu. Pewną wiedzę miałam z ubiegłego roku, bo już wtedy brałam udział w eliminacjach, trochę ją odświeżyłam. Nie były to jakieś zarywania nocy, ślęczenie nad książkami. Lubię się uczyć, porządkuję wiedzę. Wiele czasu zajęły mi przygotowania w czasie ferii, bo nauczyciele organizowali spotkania i one wiele mi dały.

A niemiecki? To przecież ogrom wiedzy teoretycznej i językowej, no i trzeba mówić, a to duża bariera.

Podstawa to systematyczność. Bez niej na pewno bym nie podołała. Indywidualne spotkania z p. Elizą Żelazną dały mi chyba najwięcej.

Kamila, czy Ty jesteś idealna?

Skądże!! Ale się staram:)

A stres? On nie paraliżuje, kiedy stajesz wśród kilkudziesięciu naprawdę świetnie przygotowanych uczniów?

Raczej nie, czułam się mocna i spokojna. Stres czułam jedynie podczas spotkania z komisją na części ustnej konkursu polonistycznego. Pozostałe pisałam z uśmiechem na twarzy.

Niewątpliwie masz same szóstki i piątki, nie zawaliłaś nauki?

Radzę sobie, rzeczywiście przewaga tych pierwszych bardzo by mnie cieszyła, ale jeszcze nie wszystko jasne, dalej się uczę. 

Jaką szkołę średnią dla siebie wybrałaś?

Myślę o II LO im. Śniadeckiego, o klasie biologiczno-chemicznej. Z tymi przedmiotami wiążę swoją przyszłość.

Życzymy Ci sukcesów i trzymamy kciuki. 

(uśmiech)     

Dziewczyną o wielu talentach i niecodziennej pasji, którą są konie, jest Julia Szymoniak, druga niezwykle interesująca osobowość. Skromna, o ujmującym uśmiechu, ciemnych oczach i włosach, delikatna i stanowcza. Brała się za bary z niejednym konkursem (Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza, Gminnym Konkursem o Tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii kolejno I, I i III miejsce, Konkursem o Unii  Europejskiej), zawitała w czterech finałach, dwukrotnie z języka polskiego (rok szkolny 2014/2015 i 2015/2016), historii i biologii. Jaka jest ta dziewczyna? Oto kilka pytań, na które odpowiedziała swoim kolegom i koleżankom

Julka, ile ty się uczysz?

Dużo, całymi dniami (śmiech). Czasem trochę odpuszczam, wsiadam na Odważną i galopuję. W innym razie nauka by mnie za bardzo przytłaczała.

Skąd czerpiesz motywację? Nie wszyscy są tak pilni...

Na każdym kroku udowadniam sobie, że jeśli chcę, to potrafię i nie ma rzeczy niemożliwych.

Chciałaś zostać laureatką trzech konkursów?!

Jasne! Jednak najbardziej liczyłam na historię. Z tego miejsca chciałabym podziękować pani Ani Żuławie, emerytowanej nauczycielce historii, a zarazem znajomej rodziny, za anielską cierpliwość do mnie oraz niezastąpionemu panu Krzysztofowi Siwkowi. Na polski poszłam z marszu, bo do finału przygotowywałam się też rok wcześniej. Było to inne, ale ciekawe doświadczenie, a konkurencja silna: blisko 130 uczniów na 25 miejsc. Tak zresztą było i na pozostałych konkursach...

Do której uczyłaś się najdłużej?

Do 3 nad ranem...Siedziałam nad epoką napoleońską i tak się wciągnęłam, że czas nocy połączył się z dniem:)

Stresowałaś się przed konkursami?

Nie...Melisa zrobiła swoje (śmiech)

Kto Cię wspierał w działaniach?

Przede wszystkim rodzice, duchowo i fizycznie. Nauczyciele poświęcili mi wiele czasu na realizację zagadnień, a wszyscy w klasie trzymali kciuki. Dużo tych kibiców było i myślę, że nie zawiodłam nikogo. Kto był w finale z polskiego, historii (dzień po dniu) i biologii??? Julka!

Co robisz, jak się nie uczysz?

Nie wiesz?!  W każdej wolnej chwili zakładam siodło i wyruszam na mojej klaczy w teren.

Muszę poprawić mój dosiad, bo do perfekcji mi dużo brakuje.

Ta pasja to odskocznia czy wiążesz z nią jakieś plany na przyszłość?

Wybieram się do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Chciałabym połączyć pasję z zawodem, sposobem na życie. Może zostanę zawodowym jeźdźcem startującym w zawodach? Moim największym marzeniem jest założenie stadniny albo szkółki jeździeckiej. Mogłabym spełniać nie tylko marzenia swoje, ale także osób, które mają ogromne serce do koni.

A takie bliższe marzenie?

Dostać się do dobrego liceum i wziąć udział w ścieżce huculskiej w przyszłym roku.

Tego Ci życzymy.

Oczywiście nie dziękuję.

Dawid Wychowaniec jest uczniem klasy III ”b”, świetnym sportowcem, sympatycznym i ekstrawaganckim uczniem, dobrym kolegą, ale przede wszystkim tegorocznym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. W rozmowie z Mariolą Wychowaniec i Kamilą Woźniak  odsłonił kilka szczegółów dotyczących swoich pasji i zainteresowań.

Dlaczego zdecydowałeś się na udział w konkursie geograficznym?

Bardzo interesuję się geografią, dlatego chciałem sprawdzić swoją wiedzę. Pragnąłem udowodnić sobie i innym, ze potrafię osiągnąć postawione przez siebie cele.

Jak wyglądały twoje przygotowania?

Najpierw pokonałem etap szkolny i międzyszkolny. Potem, gdy zabrakło mi 0,4 pkt. do udziału w finale, poczułem rozczarowanie. Jednak pani Joanna Rejowska zawalczyła o mnie w odwołaniu i znalazłem się wśród ponad 140 osób w województwie w finale.

Moja nauczycielka przekazała mi mnóstwo materiałów i cennych wskazówek. Wiele czasu spędziłem na nauce, przeglądaniu atlasów, albumów, powtórkach, Uczestniczyłem również w dodatkowych lekcjach, oglądałem też filmy geograficzne.

Jakie filmy?!

Znacie Misia Yogi z Parku Yellowstone?  Właśnie parki mam, można by rzec, w małym palcu:)

Co motywowało cię do nauki?

Oczywiście sukces! Bardzo chciałem wygrać ten konkurs, ponieważ dzięki niemu łatwiej dostałbym się do wymarzonej szkoły.

Czy przez naukę do konkursu nie zaniedbałeś codziennych zajęć w szkole?

Tu było trudno, ale starałem się otrzymywać pozytywne oceny. Nie było to łatwe, ale jakoś się udało.

Jaki jest konkurs geograficzny?

Spodziewałem się, że będzie trudno, ale nie aż tak bardzo. Poziom był naprawdę wysoki. Wiedza znacznie wykraczała poza podane zagadnienia i literaturę. Cóż, prawie 6:1 na miejsce w finale to, przyznacie, niełatwe zadanie. Oczywiście zawsze można lepiej!

Czy stresowałeś się konkursem?

Bardzo, choć starałem się zachować spokój i mieć czysty umysł.

Którą szkołę średnią dla siebie wybrałeś?

Moim marzeniem jest dostanie się do IV LO w Kielcach na profil matematyczno -geograficzny.

Geografia nie zajmuje ci już chyba tak wiele czasu? Co robisz w wolnych chwilach?

Lubię muzykę i każdą aktywność fizyczną, sport pod wieloma postaciami. Jestem dwukrotnym brązowym medalistą w rzucie dyskiem oraz mistrzem województwa w rzucie oszczepem. 

Wobec tego życzymy Ci dostania się do wymarzonej szkoły i dalszych sukcesów
w sporcie!

Mam nadzieję, że tak będzie i nie dziękuję, bo rekrutacja wkrótce.

Bartek Siadul to niezwykle utalentowany lekkoatletycznie chłopak, błyskotliwy uczeń o skromnym  usposobieniu. Zadziwia, że rozpoczął karierę blisko  pół roku temu, a sukcesów może mu pozazdrościć wytrawny sportowiec, zmagający się z rywalami
i samym sobą od dawna. To kolega Kamili i Julki. Zechciał odpowiedzieć na pytania rówieśników zainteresowanych tym, co robi aktualnie najlepiej
.

Bartek, skąd wziąłeś pomysł na bieganie?

Cała Polska biega...(śmiech)

A tak serio?

Poszedłem na trening w grudniu ubiegłego roku i spodobało mi się. W porównaniu do moich rywali jestem dopiero amatorem. Pan Alek Niwiński zauważył, że mogę więcej, opracował mi plan treningowy i...robię to, co lubię...Biegam codziennie przez 2 godziny i nie mam zbyt dużo czasu na odpoczynek.

I tak codzienne tylko trucht?

Skądże. Mój plan treningowy to pokonanie około 14  kilometrów w różnym tempie, raz kilka sprintów, raz trucht przez 8 kilometrów, a to ciekawe, nie nudne. Pogoda zawsze inna (smiech).

Zawody są wymagające. Ile do nich trenujesz?

Tak około 2 tygodnie, wtedy plan się zmienia. Pogoda też dyktuje mi rodzaj przygotowania. Wciąż pracuję nad wytrzymałością i szybkością.

Sport to urazy, kontuzje, wyjazdy. Co na to twoi rodzice?

Wspierają mnie i motywują, mój sukces, to także ich sukces. Obozy sportowe nie odrywają mnie od szkoły i rodziny.

Kończysz gimnazjum. Czy planujesz biegać w szkole średniej?

Już teraz nie jest łatwo wszystko pogodzić. Ta pasja mnie pochłonęła, żyję treningami, są emocjonujące.  I choć ze średnią 4,0 nie zawsze starcza mi czasu na odrobienie lekcji, wybieram się do takiej szkoły, gdzie moje sukcesy zostaną dostrzeżone i docenione.

Pochwal się aktualnym osiągnięciami, proszę.

I miejsce w Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym w Szydłowie (2015),

I miejsce w biegach przełajowych w Rytwianach,

Mistrzostwo województwa na 1500m,

I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w sztafecie,

Srebrny medal na Mistrzostwach Polski w biegach górskich (kwalifikacja do Mistrzostw Świata),

Srebrny medal w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych na 3500m,

III miejsce w Biegu Niepodległościowym w Kielcach,

złoty medal w biegach sztafetowych na Mistrzostwach Województwa 4x100m.

Bartek, czego można Ci życzyć?

Przede wszystkim braku kontuzji i dostania się do szkoły średniej.

Życzymy!

Nie dziękuję!

 

Liczne sukcesy naszych uczniów!

Zespół Placówek Oświatowych w Strawczynie to szkoła  która stwarza swoim wychowankom warunki do rozwijania własnych pasji, zainteresowań i zdolności. Świadczyć o tym mogą liczne sukcesy, jakie każdego roku odnoszą oni zarówno w dziedzinie wiedzy, jak i sportu. W bieżącym roku szkolnym, jak donosi dumna z osiągnięć  swych podopiecznych dyrektor ZPO – pani Elżbieta Błaszczyk, szkoła pochwalić się może laureatką konkursu języka niemieckiego – Aleksandrą Kruszewską – uczennicą II klasy gimnazjum, finalistką konkursu polonistycznego – Julią Szymoniak, również uczennicą  klasy II, Oskarem Gadem z klasy III– finalistą konkursu biologicznego, a zarazem laureatem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Ponadto wychowankowie ZPO w Strawczynie wyróżnili się w wielu innych dziedzinach. Jak się okazuje, świetnie radzą sobie z ortografią. Oskar Gad zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym, a jego młodsza koleżanka – Julia SzymoniakII miejsce. W szkole podstawowej również w konkursie ortograficznym Natalia Staszewska i Kornel Ciepluch z klasy VI zajęli kolejno II i III miejsce. Natalia Staszewska ze swoją koleżanką z klasy, Angeliką Świercz, wywalczyły ponadto I miejsce w Gminnym Konkursie Religijnym. Uczennice gimnazjum: Julia Szymoniak, Sandra Sobura i Natalia Wróblewska zajęły trzy pierwsze miejsca
w Gminnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Stefana Żeromskiego.

Nie mniej powodów do radości i dumy dostarczają szkole liczne sukcesy sportowe wychowanków. W ostatnim tylko czasie w Mistrzostwach Województwa w Biegach Sztafetowych ,,Vena Sport" chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Strawczynie wywalczyli  I miejsce w sztafecie 4x100m (skład: Kacper Ślęzak, Kacper Nyga, Wiktor Dzwonek, Damian Dula) oraz II miejsce w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400m: Mateusz Cerkowniak, Michał Gad, Kamil Komisarczyk, Adrian Czupryński). Również I miejsce zajęły w sztafecie 4x100m dziewczęta (skład: Kinga Dula, Gabrysia Jaros, Monika Kurczyńska, Julia Szymoniak).                             

 Gimnazjaliści ze Strawczyna mają ponadto na swym koncie wiele sukcesów w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce Gimnazjów. Wymienić tu warto następujące osiągnięcia:

I miejsce w biegu  na 100m -Wiktor Dzwonek,

II miejsce w biegu  na 100m -Damian Dula,

I miejsce w biegu  sztafetowym  4x100m chłopców (Adrian Czupryński, Kacper Nyga, Wiktor Dzwonek, Damian Dula),

II miejsce w biegu  na 300m -Adrian Czupryński,

III miejsce w biegu  na 300m -Kamil Komisarczyk,

II miejsce w biegu  300m przez płotki  - Adrian Czupryński,

III miejsce w biegu  300m przez płotki  -Kacper Nyga,

II miejsce w biegu  sztafetowym  4x100m dziewcząt  (Kinga Dula, Gabrysia Jaros, Monika Kurczyńska, Julia Szymoniak).

 Także w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce Gimnazjów

I miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Strawczynie w składzie: Wiktor Dzwonek, Damian Dula, Kacper Ślęzak, Kacper Nyga, Kamil Komisarczyk, Adrian Czupryński, Kewin Gad, Piotr Czarnecki, Michał Gad, Kamil Jankowski, Jakub Kukulski, Konrad Ciołak, Dawid Wychowaniec.

            Takich sukcesów można nie tylko pozazdrościć zarówno uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie, jak i ich  nauczycielom, ale przede wszystkim pogratulować pracowitości, wytrwałości i ducha walki.

 

Niezmordowani sportowcy ze Strawczyna znowu na ogólnopolskim podium!

            To był niezwykle pracowity i obfity w sportowe sukcesy sezon dla reprezentantów Zespołu Placówek Oświatowych Strawczynie. Zdecydowanie największym osiągnięciem okazało się wywalczenie 15.06.2014r. w Łodzi srebrnego medalu podczas Finału Ogólnopolskiego w biegach sztafetowych ,,Vena Sport” w sztafecie 4x100m. W skład drużyny weszli: Konrad Michalski, Kacper Nyga, Wiktor Dzwonek, Damian Dula – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strawczynie.

Na taki sukces trzeba było jednak zapracować. Nie zabrakło systematycznych i niejednokrotnie mozolnych treningów. Sukces poprzedziło także wiele innych  startów. Placówka ze Strawczyna nie próżnuje w organizacji rozgrywek ani w ich uczestnictwie, o czymś wiadczyć może poniższe zestawienie.

- 15 kwietnia biegacze startowali w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych w Rytwianach, gdzie chłopcy z gimnazjum (w składzie: Kamil Bielawski, Patryk Gad, Kewin Gad, Patryk Pietrzak, Kamil Komisarczyk, Adrian Czupryński, Kacper Nyga, Oskar Wychowaniec, Krystian Kmiecik) zajęli I miejsce, a dziewczęta (skład: Monika Kurczyńska, Ewa Pańczyk, Marlena Jabłońska, Ewa Woźniak, Daria Feliszek) -  III miejsce. Indywidualnie nasz najlepszy biegacz Kamil Bielawski zwyciężył zdecydowanie na dyst.1500m. Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zajęła w tych zawodach V miejsce.

- 4.05.2014r. w Krakowie miał miejsce Mecz Międzywojewódzki w Lekkoatletyce, w czasie którego zawodnicy ze Strawczyna wywalczyli: - II-miejsce -D. Dula.-100m, W. Dzwonek-III - miejsce na 100m.

-6.05.14r. w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Sztafetowych -,,Vena Sport”, podczas których reprezentanci ZPO w Strawczynie zajęli kolejno:

4x100m chłopców - I-miejsce  SP (skład: Michał Zajęcki, Adam Niwiński, Filip Malicki, Norbert Cisowski), I miejsce gimnazjum w Strawczynie (skład: Konrad Michalski, K. Kmiecik, Wiktor Dzwonek, Damian Dula), sztafeta szwedzka - dziewczęta - III-miejsce gimnazjum Strawczyn (Julia Szymoniak, Marlena Jabłońska, Monika Kurczyńska, Ewa Pańczyk),  szt. szwedzka chłopców - III-miejsce gimnazjum  Strawczyn (Kacper Wychowaniec, K. Pańczyk, A. Czupryński, K. Komisarczyk)

-27-28.05.2014r.  w Kielcach w ramach Indywidualnych Mistrzostw Gimnazjów w Lekkoatletyce strawczyńscy sportowcy zajęli czołowe miejsca:

I miejsce: W. Dzwonek-100m-11,74 i   K.Bielawski-1000m -2.44,5, sztafeta 4x100m chłopców (Michalski K., Kmiecik K., Dzwonek W., Dula D).

II-miejsce; Michalski Konrad - skok wzwyż-179cm, Nyga Kacper -300m płotki-44,46, Dzwonek W. -300m -38.29”, Gad Patryk – 2000m -6.24,5,

 III-miejsce: Pańczyk Ewa-300m płotki.

        4.06.2014r w Strawczynie odbył się Finał Wojewódzki w 4-boju lekkoatletycznym chłopców Szkół Podstawowych, w którym uczniowie ze Strawczyna zajęli II miejsce ( Cisowski Norbert, Zajęcki Michał, Niwiński Adam, Malicki Filip, Trzebiński Eryk, Raczyński Patryk)

 

        6.06.2014r w Kielcach w Finale Wojewódzkim w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów I miejsce zajął Strawczyn z sumą 1378 pkt. ( skład: Dzwonek W.,Dula D. Wychowaniec K., Pańczyk K., Komisarczyk K., Czupryński A., Gad P., Gad K.,Pietrzak P., Wychowaniec O., Kurczyński A., Naszydłowski M., Sepiół K.,).

 

- 8.06.2014r. w Białej Podlaskiej podczas Mistrzostw Polski LZS w Lekkoatletyce Kamil Bielawski na dystansie 1500m z czasem: 4.12,8 wywalczył VI-miejsce

 

        21.06.14r. w Krakowie w  Mitingu lekkoatletycznym Kamil Bielawski
w biegu na 1500m czasem 4.06,18 uzyskał minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży będzie reprezentował kub i szkołę na najważniejszych zawodach w Polsce dla juniorów młodszych.

 

Także w piłce nożnej młodzież ze Strawczyna radzi sobie świetnie, o czym świadczą wyniki i udział w następujących zawodach:

- w kwietniu nasi piłkarze rozpoczęli rozgrywki w turnieju piłkarskim pn. ,,Coca-cola cup”, w których to wygrywali w eliminacjach gminnych, powiatowych, a odpadli w półfinale wojewódzkim. 

- ,,Mini mundial - 2014” -zawody wojewódzkie Echa Dnia dla gimnazjalistów – V-VIII miejsce (1/4 finału) -Strawczyn

        Rozgrywki wojewódzkie gimnazjalistów na Orlikach (SZS) – I miejsce
w powiecie, I miejsce w półfinale wojewódzkim i awans do finałów.

        Rozgrywki wojewódzkie LZS, „Piłkarska Kadra Czeka”.

 

 Powodów do zadowolenia i do dumy w Strawczynie nie brakuje! Nic dziwnego, że dyrektor szkoły, pani Elżbieta Błaszczyk, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/2014 serdecznie gratulowała wychowankom i ich opiekunom tak licznych i wspaniałych osiągnięć. Już dziś zaczynajmy trzymać za nich kciuki, by w następnym sezonie walczyli równie ambitnie i wytrwale!

V-ce Mistrzowie Polski wraz z opiekunem A. Niwińskim


    
 Chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Strawczynie dumnie reprezentują naszą szkołę w barwach Benfici Lisbony na turnieju Liga Mistrzów "Echa Dnia". Uroczysta inauguracja zawodów odbyła się 7 maja 2013 r. w Nowinach. Rozpoczęła ją defilada wszystkich drużyn. 
Chłopcy rozegrali wtedy pierwszy mecz. Już od początku grali bardzo dobrze, pokonując przeciwników 5:0. Od samego początku również w naszej drużynie jest król strzelców - Adam Wawrzeńczyk, który aktualnie ma na swoim koncie 12 bramek. Kolejne spotkania miały miejsce 14 maja na stadionie w Strawczynku. Zagrali wtedy z FC Barceloną (Gimnazjum Nowiny), gdzie wygrali 2:0 oraz z Celtic FC (Gimnazjum nr 1z  Piekoszowa), z którym zwyciężyli aż 10:2. Zapewniło im to awans do następnej tury. Mecz ćwierćfinałowy z Juventusem Turyn (Gimnazjum Małogoszcz) odbył się 27 maja. Spotkanie nie należało do najprostrzych, jednak i z niego wyszli zwycięsko, pokonując rywali 3:1. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na mecz półfinałowy i trzymaliśmy kciuki za naszą drużynę, jednak tym razem nie dopisało jej szczęście – mecz z reprezentacją gimnazjum z Małogoszczy rozstrzygnęły rzuty karne i zakończył się on wynikiem 6:5 dla przeciwników.
        Dziesięciu chłopców z Gimnazjum nr 1 w Strawczynie brało także udział w ogólnokrajowych zawodach w piłkę nożną Coca Cola Cup 2013. Pierwsza runda miała miejsce w Łopusznie. Z tej tury chłopcy wyszli zwycięsko, wygrywając dwa z trzech meczów. Następna część zawodów odbyła się w Strawczynie. Również i tutaj nasza drużyna odniosła sukces, wychodząc z grupy na pierwszej pozycji z największym bilansem bramek. Kolejnym punktem turnieju był mecz kończący rozgrywki lokalne, dzięki któremu zawodnicy zyskali możliwość dalszego prezentowania się w zawodach. 18 maja na boisku w Kielcach, podczas finałów wojewódzkich, nasza drużyna rozegrała trzy mecze. Niestety zakończyły się one niepowodzeniem, jednakże nasi piłkarze zdobyli dodatkowe punkty za grę fair play.  Gratulujemy młodym sportowcom!

 

Karolina Kubicka,
Agata Michalska
Gimnazjum nr 1 W Strawczynie


Od lewej: Emil Pietrzak, Karol Pańczyk, Adam Wawrzeńczyk,
Wojciech Lasota, Damian Mazur, Wiktor Michalski,
Patryk Pietrzak, Krystian Kmiecik, Mateusz Cerkowniak
Bramkarz: Paweł Ciołak


Od lewej: Wiktor Dzwonek, Paweł Ciołak, Krystian Kmiecik, Patryk Pietrzak, Wiktor Michalski, Wojciech Lasota, Emil Pietrzak, Damian Mazur, Karol Pańczyk, Adam Wawrzeńczyk,
 

ZNÓW MAMY MEDAL!

W niedzielę, 21 kwietnia na ul. Piotrkowskiej w Łodzi odbył się ogólnopolski finał Vena Cross Festival, czyli rywalizacji sztafet 8x700 m.  W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjum nr 1 w Strawczynie reprezentowała drużyna w składzie: K. Surma, K. Bielawski, W. Michalski, M. Ciszek, D. Mazur, K. Komisarczyk, K. Kmiecik, A. Czupryński (+ S. Mazur). Chłopcy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana A. Niwińskiego, wywalczyli srebrny medal, zajmując II miejsce w zawodach ogólnopolskich! To kolejny wielki sukces sportowców ze Strawczyna!

 

KOLEJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW!


Zdjęcia z zawodów w Bałtowie - 12.04.2013 r.

11.04.2013r. w  Bałtowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych , indywidualnych i drużynowych. Nasi uczniowie zawodnicy spisali się wspaniale, zwyciężając we wszystkich klasyfikacjach drużynowych w których startowali.

    I- miejsce drużynowo zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w składzie :
    I - miejsce drużynowo dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w składzie:

    I - miejsce chłopcy z Gimnazjum I-drużyna w składzie:

 
    III - miejsce chłopcy z gimnazjum - II - drużyna w składzie:

 

Jest czego gratulować! Mamy laureatki w konkursach przedmiotowych.

Gimnazjum nr 1 w Strawczynie pokazało klasę! I to jaką! Trzy uczennice: Jagoda Nowak, Karolina Kubicka i Agata Michalska, notabene chodzące do tej samej klasy (IIIc), odniosły znaczące sukcesy w tegorocznych konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Pierwsza z dziewcząt – Jagoda Nowak – wykazała się wyjątkową wiedzą historyczną i została laureatką konkursu z tego właśnie przedmiotu. Druga – Karolina Kubicka –  urodzona polonistka, wielokrotnie wyróżniająca  się w konkursach ortograficznych, tym razem sięgnęła wyżej – po tytuł laureata X Konkursu języka polskiego dla uczniów gimnazjum 2012/ 2013. Dużo osiągnęła także  Agata Michalska, niezrównana matematyczka, która znalazła się wśród zaszczytnego grona finalistów konkursu matematycznego.

Od lewej: Karolina Kubicka, Jagoda Nowak, Agata Michalska

To bardzo zdolne i ambitne uczennice – mówi dyrektor Gimnazjum nr 1 w Strawczynie, pani Elżbieta Błaszczyk
ale przede wszystkim mądre, grzeczne i koleżeńskie dziewczęta. Ogromnie cieszę się z ich sukcesu. Słowa uznania i podziękowania kieruję także  do  nauczycieli, którzy swą rzetelną pracą oraz zaangażowaniem w proces kształcenia tak skutecznie się do niego przyczynili.”

            Serdecznie gratulujemy uczennicom gimnazjum w Strawczynie tak znaczących osiągnięć, a ich nauczycielom - godnych pozazdroszczenia efektów pracy i oczywiście życzymy jak najwięcej takich sukcesów!

Sukcesy sportowców z Gimnazjum nr 1 w Strawczynie

Nowy rok szkolny bardzo aktywnie rozpoczęli sportowcy z gimnazjum w Strawczynie. Licznie i niezwykle efektywnie uczestniczyli oni w kolejnych zawodach sportowych, w których zajmowali czołowe miejsca. Na Mistrzostwach Województwa
w Lekkiej Atletyce zdobyli aż 14 medali!  Na najwyższym stopniu podium stanęli: Krystian Surma (1000m), Maciej Ciszek (skok wzwyż), Wiktor Michalski (300 m ppł), Wiktor Dzwonek (100m), Kacper Nyga (300m) oraz jedyna w tym gronie zwycięzców dziewczyna - Karolina Kozieł (rzut dyskiem).

II miejsca zajęli: Adrian Czupryński (skok  wzwyż), Damian Mazur, Wojciech Michalski, Maciej Ciszek, Krystian Kmiecik (sztafeta 4x100), Karolina Papier (rzut dyskiem), Konrad Michalski (skok wzwyż), Kacper Nyga (300ppł).

III miejsca zajęli: Damian Dula (100m), Wiktor Michalski (pchnięcie kulą), Adrian Czupryński (300m).

Dwaj zawodnicy zajęli także wysokie lokaty podczas XIV  Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzików w Słubicach -  Krystian Surma ukończył bieg  na 2000 m na  piątej pozycji, a  Kamil Bielawski dobiegł do mety piętnasty w biegu na 1000 m.

Serdecznie gratulujemy młodzieży sportowych sukcesów i życzymy kolejnych tak wysokich osiągnięć. Wyrazy uznania należą się tu także nauczycielom wychowania fizycznego z ZPO w Strawczynie-  paniom M Kozioł, M. Smolarczyk oraz panom:  A. Niwińskiemu i A. Czechowiczowi - którym udało się tak świetnie przygotować podopiecznych do udziału w zawodach. Z całą pewnością serdeczne podziękowania, jak i gratulacje usłyszą zarówno młodzi sportowcy, jak i ich opiekunowie, z ust dyrektor placówki, pani Elżbiety Błaszczyk, która potrafi docenić takie sukcesy.

Krystian Surma (577), uczeń klasy III c
Gimnazjum nr 1 w Strawczynie, na Mistrzostwach Polski
w Słubicach